Leerlingen die deelnemen aan ons Eco-Schoolproject volgden onlangs een bijzonder inspirerende workshop: samen met drie enthoudsiast vrijwilligers van het Repair Café gingen leerlingen aan de slag met het repareren van elektrische apparaten.
Schroevendraaiers op tafels, apparaten werden opengemaakt en leerlingen stelden veel vragen aan de vrijwilligers. En helemaal geweldig: meerdere apparaten werden gerepareerd.
De energie in het lokaal, van zowel de leerlingen als de vrijwilligers, was aanstekelijk. Een mooi moment toen een leerling bij herkenning enthousiast riep: ‘oh, dit hebben we bij natuurkunde geleerd!’
Het succes smaakte voor beide partijen naar meer en daarom is afgesproken iedere eerste dinsdag van de maand een vast repair-café-lesuurtje binnen ons Hoeksch Lyceum Eco-Schoolproject te organiseren, met als doel dit verder uit te breiden (bijvoorbeeld met aandacht voor het repareren van kleding).
Ben je ook leerling en nieuwsgierig naar ons Eco-Schoolsproject? Je bent van harte welkom om een keer te komen kijken of mee te doen tijdens een repair-café-lesuurtje.
Locatie: lokaal 025
Docent: meneer De Jonge, mevrouw Euser en mevrouw Wessels.
Tijdstip: iedere eerste dinsdag van de maand tijdens het 1e lesuur.
Uiteraard mag je altijd een kapot elektrisch apparaat inleveren om door onze leerlingen te laten repareren. De gerepareerde apparaten krijgen vervolgens via Samen Circulair Hoeksche Waard een tweede leven.

