Drop je knife en doe wat met je life

De nieuwe campagne van de Rijksoverheid ‘Drop je knife en doe wat met je life’ is onlangs van start gegaan om het messenbezit onder jongeren tegen te gaan.

Een mes op zak is niet normaal en zeker niet cool. Het zorgt voor onveilige situaties, want met een mes op zak wordt het wapen sneller gebruikt met alle ellendige gevolgen van dien. De campagne ontmoedigt wapenbezit door jongeren op te roepen hun messen in te leveren. Ruim 200 gemeenten doen tussen 11 en 17 oktober 2021 mee aan de inzamelweek waar jongeren (anoniem en straffeloos) steekwapens kunnen inleveren. In een deel van de deelnemende gemeenten is het daarnaast ook mogelijk vuurwapens in te leveren, die de politie in burgerkleding thuis ophaalt. Check op www.dropjeknife.nl waar de inleverlocaties voor steekwapens zijn.

Lees het gehele bericht van de Rijksoverheid op:
Actie tegen wapenbezit onder jongeren: Drop je knife en doe wat met je life | Nieuwsbericht | Rijksoverheid.nl