Hoeksch Lyceum nu ook Global Citizen School

Sinds kort is onze school aangesloten bij het Global Citizen Network (onderdeel van het Nuffic) en mogen wij ons een Global Citizen School noemen. 

Waarom internationaliseren?

Waarom vinden wij het op het Hoeksch Lyceum zo belangrijk om te internationaliseren? De Hoeksche Waard is een redelijk kleine, besloten gemeenschap. Het is belangrijk dat we de leerlingen verder laten kijken dan de Hoeksche Waard of Nederland. De wereld is groot. Internationale studies en stages lonken. Hoe vaak moet men tegenwoordig niet reizen voor je werk en komt men in contact met andere culturen en gewoonten. Het is geweldig om de taallessen in praktijk te brengen in het buitenland, of tijdens digitale projecten met leerlingen vanuit heel de wereld.

 

Wat is het Global Citizen Network?

Een Global Citizen School leidt leerlingen op tot wereldburgers die goed zijn voorbereid op onze interculturele maatschappij. Dit doen zij door middel van:

  • Oriëntatie op wereldburgerschap in de lessen (eTwinning, taaldorp, gastsprekers)
  • Oriëntatie op wereldburgerschap buiten de lessen (uitwisseling, projectdagen)
  • Versterkt onderwijs in de vreemde talen