Het Hoeksch Lyceum is één van de meest waardevolle voorbereidingscentra voor de Cambridge English Qualifications, aldus het Cambridge Assessment English. Hiervoor ontvingen wij onderstaand certificaat.

De organisatie geeft aan dat, ondanks de moeilijke tijden die we nu allemaal meemaken, we kandidaten goed blijven voorbereiden op de Cambridge English Qualifications.

Dear Cambridge Assessment English Preparation Centre,

We are delighted to count you among our most loyal preparation centres.
Over one of the last two academic years, you have prepared and registered 30 or more candidates for Cambridge English Qualifications. Despite the difficult times we have all experienced, you continue to prepare candidates for Cambridge English Qualifications; thank you for your hard work! In recognition of your commitment, we are pleased to send you the attached certificate testifying that you are one of our most valuable Preparation Centres.