Joëlle en Jayden naar Taalkunde Olympiade

De Universiteit van Leiden organiseert dit jaar voor de 17e keer De Taalkunde Olympiade. Joëlle Doolaard en Jayden Craane uit 4 gymnasium hebben meegedaan aan de voorronde en zijn toegelaten tot de eerste ronde! Zaterdag 28 januari nemen zij, samen met nog 120 andere scholieren, plaats in de collegebanken van de Universiteit van Leiden en krijgen vragen die kunnen gaan over alle denkbare talen en geschriften. De vier beste deelnemers gaan uiteindelijk door naar de Internationale Taalkunde Olympiade. 

Succes Joëlle en Jayden!

De opgaven zullen een breed scala aan  oude en moderne talen behandelen, en daarbij zullen er ook verschillende schriftsoorten aan bod komen.

De verschillende opgaven worden gemaakt door studenten en docenten van taalwetenschap en andere taal- en cultuurstudies. De vragen kunnen dus gaan over alle denkbare talen en schriften. Denk hierbij aan het spijkerschrift of misschien een creoolse taal zoals het Tok Pisin, maar dit kan ook gewoon Nederlands zijn.