Jessica Europees Kampioen!

Jessica Keijzer uit 6 Vwo is in Engeland twee keer Europees Kampioen geworden. Eén keer in Kata en één keer in Kumite.

Kata komt uit de Japanse zelfverdedigingskunsten en is een individuele stijloefening met een reeks vastgelegde bewegingen, uitgevoerd tegen 4 tot 8 denkbeeldige tegenstanders, die uit verschillende richtingen aanvallen. Het is een gedetailleerde reeks vooraf vastgestelde stoot-, trap- en afweertechnieken in zelfverdediging, die kan bestaan uit tientallen zeer uiteenlopende bewegingen en technieken. De gehele kata duurt gewoonlijk, afhankelijk van welke kata men loopt, zo’n 1 à 2 minuten.

Kumite, ook bekend als ‘sparren’, is een onderdeel van karate (en andere Japanse vechtsporten) waarin men met een partner traint of vecht.

Geweldig Jessica! Van harte gefeliciteerd met dit resultaat!

Jessica