Bezoek brugklassers aan de bibliotheek Oud-Beijerland

Komende twee weken zullen al onze brugklassen een bezoek brengen aan de bibliotheek van Oud-Beijerland. Door middel van het spannende moordspel Whodunnit maken zij kennis met alles wat de bibliotheek te bieden heeft. De docent Nederlands geeft aan de brugklas door welke klas wanneer in de bibliotheek verwacht wordt.

In de bibliotheek is een man onder verdachte omstandigheden omgekomen. De politie gaat uit van een misdrijf. De man, Vincent van Zwieten, is vergiftigd! Door wie? Met welk gif? De grote vraag is Whodunnit? Jongeren kijken graag detectiveseries zoals CSI, Bones en NCIS. Van deze interesse voor spanning, onderzoek en sensatie wordt gebruik gemaakt bij Whodunnit? Na een voorbereidingsles op school bij het vak Nederlands, onderzoeken de leerlingen in kleine teams de net gepleegde moord in de bibliotheek. De onderzoeksopdrachten zijn vooral gericht op het vinden van aanwijzingen in de bibliotheek. Leerlingen zoeken in de kasten van de bibliotheek en in de catalogus. Ook kijken ze naar filmpjes op YouTube en zoeken ze aanwijzingen op internet.