Wiskundewedstrijd

Kangoeroewedstrijd tekst 2015

Het Hoeksch Lyceum doet donderdag 19 maart (6e en 7e uur) mee aan de jaarlijkse wereldwijde wiskundewedstrijd. Vorig jaar deden, verdeeld over ruim 50 landen, meer dan 6,5 miljoenen leerlingen mee. Begeleidende docenten zijn dhr. Akaouche en dhr. Eggen.

De wedstrijd bestaat uit 24 tot 30 vijfkeuzevragen. Elke vraag is een uitdagend probleem waarbij de leerling wiskunde op een creatieve manier moet gebruiken om tot een oplossing te komen. De deelnemende landen spreken samen de opgaven af. De deelnemers mogen individueel meedoen, maar ook met duo’s.
Uit klas 1 tot 6 van onze school doen dit jaar 120 leerlingen mee aan deze wedstrijd, waarvan 30 duo’s.

Meer informatie is te vinden op de website van de kangoeroewedstrijd

Kangoeroewedstrijd 2015