4 Vwo neemt deel aan Internationaal project

Deelname 4 Vwo leerlingen Hoeksch Lyceum aan nieuw Internationaal project

Vwo 4 leerlingen van het Hoeksch Lyceum doen in het kader van het International Business College mee met een nieuw Europees project: Social Innovation Relay (SIR). Social Innovation Relay is een wereldwijde competitie die georganiseerd wordt in samenwerking met Nationale Nederlanden en HP. Tijdens Social Innovation Relay worden leerlingen van de middelbare school uitgedaagd om een innovatief (zakelijk) concept te ontwikkelen, om daarmee een sociale behoefte aan te pakken.

Door het project maken leerlingen kennis met sociaal ondernemerschap. Dhr. Hauptmeijer van Nationale Nederlanden gaf op het Hoeksch Lyceum een gastcollege over sociaal ondernemen. Dit vormde de introductie van het project. Er werd een casus uitgewerkt om te leren wat sociale innovaties zijn. De volgende stap is voor de leerlingen het bedenken van hun eigen sociaal innovatieve idee. De leerlingen leveren per team (3 tot 4 leerlingen) online hun eerste idee in. In 300 woorden leggen ze hun idee voor sociale innovatie uit en het maatschappelijke doel dat hiermee gebaat is. De 20 beste teams uit Nederland worden gekoppeld aan een online begeleider, die hen helpt het idee verder te ontwikkelen. De 10 teams die uiteindelijk het beste idee hebben, strijden in de nationale finale om de titel. De leerlingen winnen producten van HP. De winnaars van de Nationale finale vertegenwoordigen Nederland in het wereldwijde kampioenschap!

IMG_0900 IMG_0901 IMG_0903 IMG_0904